Twitter'dan Yeni Nesil Sosyal Medya Girişimi

 • Twitter'dan Yeni Nesil Sosyal Medya Girişimi

   Ercan TURGUT güncelledi 2 years önce 1 Üye · 1 Paylaş
 • Ercan TURGUT

  Üye
  Mayıs 10, 2022 - 8:32 pm

  Twitter’ın merkeziyetsiz sosyal ağ protokolü geliştirmeye odaklanan yan kuruluşu Bluesky, halka açık ilk kodlarını bugün paylaştı. Şirket, geliştiricileri aracı kurcalamaya davet ederken, bunun üzerine şimdilik kalıcı bir şey kurmamalarını tavsiye etti.

  Twitter’ın 2019’da duyurduğu yan kuruluşu Bluesky, bu yıl hedefi olan merkeziyetsiz sosyal ağ protokolü geliştirme sürecine başlamıştı. Blok zincir tabanlı sosyal ağlar için açık kaynaklı bir protokol oluşturmayı hedefleyen şirket, ‘Authenticated Data Experiment (ADX – Kimliği Doğrulanmış Veri Deneyi)’ olarak isimlendirdiği sisteminin ilk kodlarını bugün yayımladı.

  Bluesky CEO’su Jay Graber, paylaştığı açıklamasında kodu yayımlanan yeni sistemin yarı halka açık geliştirme sürecinin başlangıcı olacağını belirtti. CEO, geliştiricileri yeni sistemi kurcalamaya çağırırken, şimdilik bu sistem üzerinde ‘bir sonraki büyük sosyal medya uygulamasını’ geliştirmeye çalışmamaları konusunda uyardı. Graber, yayımlanan sistemin şu anda tamamlanmış olmadığına vurgu yaptı.

  Haberin devamı için: https://www.webtekno.com/twitter-bluesky-ilk-kodlarini-yayimladi-h123410.html

  • This discussion was modified 2 years önce by  Ercan TURGUT.
1 cevabın içindeki 1 cevap görüntüleniyor