Sürdürülebilirliği benimseyen Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu!

 • Sürdürülebilirliği benimseyen Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu!

 • Ercan TURGUT

  Üye
  Haziran 18, 2022 - 2:29 pm

  Çocuklarına ve gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakma isteği doğrultusunda Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu, sürdürülebilirliği hayatının her alanında bir strateji olarak konumlandırmayı kendine ilke edinmiş bir yönetici.

  Texas Üniversitesi Ekonomi ve Makine Mühendisliği bölümlerinde tamamlamış olan Hakan Bulgurlu, RAM Pacific’te satış müdürlüğü yaparak iş hayatına atılıyor. Sonralarında ise Beko Ticaret’in Uzakdoğu temsilcisi, Ram Pacific Genel Müdürü, Arçelik A.Ş. Avrupa, Amerika, Asya-Pasifik Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve Arçelik A.Ş. Genel Müdürü olarak atanıyor.

  Arçelik CEO’su, iklim krizi ve etkileri konusunda farkındalık yaratmak için Everest’e zorlu bir tırmanış gerçekleştiriyor. Edindiği tırmanış deneyimlerini ve karşılaştığı çeşitli zorlukları ise ‘Tehlikeli Tırmanış’ kitabında açıklıyor.

  Everest’ten sonra da yine Koç ve Arçelik’in faaliyet gösterdiği farklı bölgelerden katılımcılarla iklim krizine dikkat çekmek ve pandemi nedeniyle uzak kaldığımız doğa ile tekrar bağ kurmak amacıyla ise ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı’ya da bir tırmanıyor.

  Bu tırmanışların, yöneticinin liderlik tarzını değiştirdiği herkes tarafından açıkça görülebilir. Tırmanış sonrası, etrafındakileri daha çok dinleyerek çevresindekilere daha hassas bir yaklaşım gösteriyor. Çünkü iyi bir dinleyici ve alanında uzman çalışma arkadaşlarına sahip olmanın başarı getirdiğini, tırmanış esnasında çok daha net şekilde anlıyor.

  Kişilerin ekip arkadaşlarına daha çok alan tanıyarak onların tecrübelerine güvenmek, liderlerin yüklerini azaltan kritik noktalardan biri niteliğinde. Problemlere ise daha sakin bir yaklaşım sergilemek ve direkt çözüme odaklanmak, yine tırmanışların kişide farkındalığını kazandırdığı özelliklerden sadece birkaçı.

  Hayatına dinamiklik katmayı ve yeni şeyler denemeyi seven yönetici, edindiği çeşitli tecrübelerle kendine kazandırdığı bu vasıfları kişisel ve iş hayatının her alanına yerleştirmeyi planlıyor.

  Kaynak : https://www.4startups.club/2022/05/19/farkindalik-yaratmak-arcelik-ceo-hakan-bulgurlu/

  • This discussion was modified 1 year, 11 ay önce by  Ercan TURGUT.
1 cevabın içindeki 1 cevap görüntüleniyor