Dijital Bankacılık Platformu Narmi, 35 Milyon Dolar Yatırım Aldı !

 • Dijital Bankacılık Platformu Narmi, 35 Milyon Dolar Yatırım Aldı !

 • Ercan TURGUT

  Üye
  Haziran 18, 2022 - 2:56 pm

  Bankacılık sektörü, piyasanın görünümüne bağlı olarak, yeni başlayanlara her zaman sıcak bakmayabiliyor. Enflasyon yükselirken ve şirketler en kötüsüne hazırlanırken, bir zamanlar umut vaat eden neobanklar risk ile yüzleşmek zorunda kalıyor. Örneğin, ABD banka tüzüğü verilen ilk neobank olan Varo Bank, kısa süre önce yıl sonuna kadar nakdinin bitebileceğini açıkladı.

  Yine de, risk sermayedarlarının fintech’lere rekor sermaye koymaya devam ettiği ve bir tahminin 2022’nin ilk çeyreğinde yatırılan toplam tutarı 28,8 milyar dolar olarak belirlediği doğru bilgiler arasında. Belki de bu yüzden 2016 yılında kurulan bir fintech şirketi olan Narmi’nin kurucu ortakları Nikhil Lakhanpal ve Chirs Griffin, bu olumsuz gidişatta bıkmadan çalışıyor.

  Girişim, sektörüne yarar sağlama amacıyla kurulmuştur ve bu sayede yatırımcılar tarafından dikkat çekmektedir. Girişim, Greycoft, NEA ve Picus Capital tarafından ortaklaşa yürütülen 35 milyon dolarlık bir B serisi yatırım turunu tamamladı ve bugüne kadar elde ettiği yatırım tutarını 60 milyon dolar çıkardı. Narmi, hizmetleri ile mevcut bankacılık altyapısının üzerine yerleştiren bir fintech şirketleri kategorisine giriyor. Rakipler arasında Fransa ve Birleşik Krallık da dahil olmak üzere birçok Avrupa pazarı için birleşik bir bankacılık API’si sağlayan Yapily yer alıyor.

  Kurucu ortak Lakhanpal Narmi hakkında; “Basitçe söylemek gerekirse, Narmi’nin teknolojisi, finans kurumunun tüm müşteriye dönük bir platformdur. Bir finans kuruluşunun satın alabileceği en kritik altyapı parçasıyız. Karar verici veya üst düzey yönetici bunu çok önemsemelidir çünkü biz, kullanıcılarının her gün giriş yaptığı ve bankanın mevduat büyümesini, kredi büyümesini veya çapraz satış yapmak için kullandığı platformuz” açıklamasını yaptı.

1 cevabın içindeki 1 cevap görüntüleniyor