Bir YTÜ Yıldız Teknopark Girişimi: GamesUP

 • Bir YTÜ Yıldız Teknopark Girişimi: GamesUP

 • Ercan TURGUT

  Üye
  Haziran 18, 2022 - 2:33 pm

  2003 yılında yenilikçi girişimlere destek vermek amacıyla kurulan ve 2018’den bu yana Türkiye’nin en iyi Teknopark’ı unvanını taşıyarak çalışmalarına hızla devam eden YTÜ Yıldız Teknopark bu sene, İSTKA desteğiyle mobil oyun ve e-spor dikeyinde İstanbul bölgesindeki en büyük çaplı kuluçka merkezini hayata geçiriyor.

  GamesUP” projesi ile girişimcilerin ilk oyunlarını geliştirmeleri ve firmaların hızlandırma programlarından faydalanarak global pazarlara açılması hedefleniyor. 18 ay boyunca devam edecek GamesUP Programı kapsamındaki tüm faaliyetler YTÜ Yıldız Teknopark Davutpaşa Kampüsünde uzman eğitmen, mentor ve danışmanların katkısıyla yürütülecek.

  Hızlandırma Programı kapsamında mobil oyun ve e-spor dikeyinde ürün geliştirmiş girişimcilere; pazarlama, yatırımcı ve finansmana erişim, markalaşma ve kurumsallaşma, kullanıcı deneyimi tasarımı, finans ve hukuk konularında danışmanlık ve mentorluk desteği verilecek. Ek olarak girişimcilerin ürünlerini global pazarlarda ticarileştirmelerine katkı sağlanacak.

  Mobil oyun ve e-spor dikeyinde fikir sahibi girişimcilere ise Kuluçka Merkezinde ürünlerini geliştirmeleri ve pazara sunabilmeleri için gereken ürün-pazar uyumu, oyunlaştırma, SEO, dijital pazarlama, finansmana erişim, muhasebe, hukuk ve oyun yayıncılığı alanlarında eğitim, mentorluk ve danışmanlık destekleri verilecek.

  Aynı zamanda proje süresince Yatırımcı-Girişimci Buluşması, oyun ve e-spor girişimciliği dikeyinde atölye ve çalıştay etkinlikleri de düzenlenecek. Tüm bu program süresince YTÜ Yıldız Teknopark, katma değeri yüksek, yenilikçi ürün ve hizmetleri üretme potansiyeli olan girişimcilere, çalışmalarını yürütebilecekleri ortam, destek ve imkanı sağlamayı, mevcut küçük girişimler için devlet, üniversite, yatırımcılar ve büyük işletmeler ile bir araya getirmek ve işbirliği ortamı sunmayı, üniversitelerdeki bilimsel bilgi birikiminin ve araştırma sonuçlarının inovatif girişimlere transferini teşvik ederek yeni ticari değerler üretilmesini sağlamayı hedeflemektedir.

  Siz de GamesUp Hızlandırma Programında yerinizi almak isterseniz

  Fikir aşamasındaki girişimler için başvuru formu: https://basvuru.gamesup.com.tr/tr/fikir

  Ürün aşamasındaki girişimler için başvuru formu: https://basvuru.gamesup.com.tr/tr/urun

  Detaylı bilgi için : https://www.gamesup.com.tr/

  Kaynak : https://www.4startups.club/2022/03/22/bir-ytu-yildiz-teknopark-girisimi-gamesup/

1 cevabın içindeki 1 cevap görüntüleniyor